• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи відповідає новий директор за помилки старого?

21.02.2019 1105 0 2

Виправлення помилок в обліку та звітності: практичне керівництво

У чому проблема. Директор відповідає за роботу своїх підлеглих, організацію бухобліку, прибуток підприємства тощо. Словом, зона відповідальності у нього досить велика, а за помилки загрожує покарання аж до кримінального. Але як же бути з порушеннями, які були допущені попереднім директором і виявлені вже після його звільнення? Хто відповідатиме за них?

Запитання. Чи буде новий директор нести відповідальність за помилки, що були допущені старим директором?

Коротка відповідь. Ні, новий директор не несе відповідальність за порушення, які допустив попередній директор. Проте він може бути притягнутий до відповідальності, якщо йдеться про триваюче правопорушення.

Щоб розглянути це питання детальніше, для початку коротко нагадаємо про статус директора і види відповідальності, до яких може бути притягнутий директор.

Керівництво підприємством може здійснюватися через керівника (директора), підзвітного власникові, його вповноваженому органу або наглядовій раді (ч. 3 ст. 65 Господарського кодексу, далі – ГК). Керівник діє від імені підприємства без довіреності (ч. 5 ст. 65 ГК). Відомості про керівника підприємства обов'язково вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, підприємців і громадських формувань (п. 13 ч. 1 ст. 9 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV). Обсяг повноважень директора залежить від організаційної форми підприємства (ТОВ, АТ, ПрП тощо). Директор є виконавчим органом юрособи, а якщо на підприємстві є колегіальний виконавчий орган, тоді – його головою.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали