• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відображення правил про відпустки в локальному акті підприємства

Спецтема «Відпустки: оформлення та облік»

Право на відпустку мають працівники всіх підприємств, як приватних, так і державних, у тому числі працівники, які трудяться в підприємців. Це прямо передбачено в Конституції України, КЗпП та Законі № 504. Роботодавець повинен відобразити порядок надання щорічних та інших видів відпусток у локальному акті підприємства (наказі, положенні або відповідному розділі колдоговору). Як правильно скласти такий документ, розповімо в цій консультації.

Незважаючи на те що порядок надання відпусток детально прописано в законодавстві, робота в різних сферах і на різних посадах має свої особливості. Тому роботодавцю варто скласти внутрішній документ, що регулює тривалість і правила надання відпусток конкретно на його підприємстві.

Суб'єкт господарювання повинен самостійно вирішити, до якого документа включити цю інформацію. На практиці найчастіше її вносять до колективного договору (до окремого розділу) (див. фрагмент 1). Однак якщо колдоговору на підприємстві немає, можна розробити положення про відпустки (див. фрагмент 2) або інший документ.

Нагадаємо, відповідальність за відсутність колдоговору законодавством не передбачена, але вона встановлена за відхилення від укладання колдоговору (ст. 411 КУпАП), наприклад, якщо цього вимагає профспілка, що представляє інтереси працівників.

Що необхідно передбачити в колдоговорі або положенні про відпустки?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали