• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відпустка за свій рахунок: відповіді є

23.06.2018 585 0 1

Акценти цієї статті:

  • загальні правила надання працівникам відпустки без збереження зарплати;
  • чи можна ділити цю відпустку на частини;
  • чи згорають дні такої відпустки за минулі роки, якщо їх не використовувати відразу;
  • чи можна взяти відпустку за свій рахунок на новому місці роботи, якщо в поточному році працівник уже брав таку відпустку на попередньому місці роботи.

На якій підставі працівникові може бути надана відпустка без збереження зарплати?

Право працівника взяти відпустку за свій рахунок (без збереження зарплати) зафіксоване в ст. 84 КЗпП. Такий вид відпустки передбачений ст. 25 та 26 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504).

Так, відпустка без збереження зарплати надається:

  • в обов'язковому порядку за бажанням працівника – у випадках, названих у ст. 25 Закону № 504. Тривалість такої відпустки залежить від підстави її надання. Наприклад, особам з інвалідністю I та II груп надається до 60 календарних днів (далі – к. д.) щорічно;
  • за угодою сторін (тобто за домовленістю між співробітником і роботодавцем) – за сімейними обставинами або з інших причин (ст. 26 Закону № 504). Тривалість – до 15 к. д. за рік.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали