• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відпустка за свій рахунок: доплата до МЗП та база ЄСВ

Спецтема «Відпустки: оформлення та облік»

У консультації розглянемо, чи потрібно доплачувати зарплату до рівня мінімальної зарплати (далі – МЗП) і нараховувати ЄСВ виходячи із МЗП у випадку, коли працівник перебуває у відпустці за свій рахунок.

Базою нарахування ЄСВ для підприємств, які використовують працю найманих працівників на умовах трудових договорів або на інших умовах, передбачених законодавством, є суми зарплати (основної та додаткової), інших виплат, які визначаються відповідно до Закону № 108, і винагород за цивільно-правовими договорами (далі – ЦПД) (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

При цьому слід урахувати, що якщо сума виплат працівнику за місяць менше МЗП, ЄСВ розраховується виходячи із МЗП (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464).

Для довідки: з 1 січня 2018 року МЗП у місячному розмірі становить 3 723 грн., у погодинному – 22,41 грн. Максимальна величина зарплати, з якої сплачується ЄСВ, у цьому році становить 55 845 грн.

Однак не у всіх випадках база нарахування ЄСВ повинна бути не менше суми ЄСВ, розрахованої виходячи із МЗП. Так, базою для нарахування ЄСВ буде фактично нарахований фізособі дохід, якщо це (п. 8 розд. III Інструкції № 449):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали