• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Орган ДФС не повідомлено про прийнятого працівника: хто та яку відповідальність може застосувати?

Підприємство не повідомило орган ДФС про прийняття на роботу директора. Яка відповідальність передбачена за таке порушення і чи можуть представники органу ДФС застосувати її при проведенні податкової перевірки? Чи повинен у цьому випадку накладатися штраф, якщо відомості про керівника підприємства є загальнодоступними і містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР)?

Перш за все нагадаємо, що вимогу про повідомлення про прийнятих працівників передбачено ст. 24 КЗпП, а порядок її виконання визначений постановою КМУ від 17.06.15 р. № 413 (далі – Постанова № 413).

Згідно із законодавством повідомлення про прийняття на роботу працівника повинне бути направлене до початку роботи працівника, з яким укладено трудовий договір. Якщо підприємство цього не зробило своєчасно, значить, воно вчинило правопорушення, за яке встановлено такі заходи відповідальності:

  • ст. 265 КЗпП – штраф у розмірі 1 мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), який накладається на суб'єкта господарювання (у нашому випадку – це підприємство). На сьогодні це 1 450 грн., а з 01.12.16 р. – 1 600 грн.;
  • ст. 41 КУпАП – адміністративний штраф у розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн.), який накладається на посадових осіб підприємства, винних у допущенні такого порушення.

Завважимо також, що Держінспекція з питань праці вважає таке порушення фактичним допуском до роботи працівника без оформлення трудового договору, тому штрафи будуть, на її думку, значно серйозніші, ніж зазначено вище (див. лист від 03.08.15 р. № 1364/24/21/01/2298-15), а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали