Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оплата відпустки: і знову про коригування

16.04.2019 2066 0 0

Як піти у відпустку у 2019

Хоча порядок обчислення середньої зарплати для нарахування відпусткових уже тривалий час залишається без змін, запитання, пов’язані з коригуванням заробітку для такого обчислення, чомусь повторюються регулярно. Найпоширеніші з них стосуються коригування зарплати: а) працівницям, у яких закінчилася відпустка для догляду за дитиною; б) якщо оклад підвищено в місяці початку відпустки; в) у разі підвищення зарплати окремим працівникам. Їх і розглянемо у статті.

Для розгляду окреслених питань нам доведеться звертатися до п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100). Тож нагадаємо його зміст.

У разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, зарплата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються для обчислення середньої зарплати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. На госпрозрахункових підприємствах і виорганізаціях коригування зарплати та інших виплат провадиться з урахуванням їхніх фінансових можливостей.

Якщо підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, то за цим заробітком здійснюються нарахування лише в частині, що стосується днів збереження середньої зарплати із дня підвищення тарифних ставок (окладів).

У разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) працівникові у зв’язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо таке коригування середньої зарплати не провадиться.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали