• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи обов'язково підприємству-єдиннику формувати резерв відпусткових?


Підприємство перебуває на спрощеній системі оподаткування і сплачує єдиний податок за ставкою, передбаченою для третьої групи єдинників. Чи обов'язково такому підприємству в бухгалтерському обліку створювати резерв для оплати відпусток?


Як випливає з пп. 3 п. 291.4 Податкового кодексу (далі – ПК) і ст. 55 Господарського кодексу, єдинники третьої групи належать до суб'єктів малого підприємництва (далі – СМП). А отже, для ведення бухобліку вони повинні застосовувати правила П(С)БО 25.

Згідно з п. 8 П(С)БО 25 можуть не створювати забезпечення майбутніх витрат і платежів (у т. ч. на виплату відпусткових працівникам), а визнавати відповідні витрати в періоді їх фактичного здійснення СМП-юрособи, які:

  • відповідають критеріям мікропідприємництва (середня чисельність працюючих за рік не перевищує 10 осіб та обсяг річного доходу не перевищує суму, еквівалентну 2 млн євро);
  • ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат згідно з податковим законодавством. До таких осіб якраз і належать єдинники (п. 44.2, пп. 296.1.3 ПК). Хоча насправді вони ведуть нормальний бухоблік (методика ведення спрощеного обліку до цих пір не розроблена) і для цілей складання фінзвітності визнають доходи і витрати за правилами національних стандартів (п. 10 П(С)БО 25).

Таким чином, підприємство-єдинник може не створювати в обліку резерви і забезпечення.

Також читайте:

«Інвентаризація забезпечень і резервів»
«Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток»

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи обов'язково підприємству-єдиннику формувати резерв відпусткових?