• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Навчання та атестація працівників

25.03.2019 970 0 1

Процедура і особливості проведення атестації робочих місць за умовами праці

Розглянемо особливості організації навчання працівників, а також документального оформлення та обліку витрат на таке навчання.

Для професійної підготовки та підвищення кваліфікації працівників власник або уповноважений ним орган може організувати індивідуальне, бригадне, курсове та інше виробниче навчання за рахунок підприємства, організації, установи (ст. 201 КЗпП). Загальні принципи організації професійного навчання працівників викладено в Законі № 4312.

Так, роботодавець може здійснювати формальне та неформальне професійне навчання працівників (п. 6, 7 ст. 6 Закону № 4312).

Формальне навчання – це традиційний вид професійного навчання працівників, при якому знання, уміння та навички здобуваються в навчальному закладі або безпосередньо в роботодавця відповідно до вимог державних стандартів осіти. За результатами такого навчання видається документ про освіту установленого зразка – диплом бакалавра, магістра і т. п.

Під неформальним навчанням мається на увазі отримання працівниками професійних знань, умінь і навичок (п. 1 ст. 1 Закону № 4312). При цьому місце отримання таких знань, умінь і навичок, строк і форма навчання не регламентовані.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали