• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно засвідчувати в трудовій книжці працівника записи, унесені підприємцем

Підприємець використовує працю найманих працівників. Відомості про прийняття на роботу, переведення або звільнення він уносить до їх трудових книжок. Чи потрібно засвідчувати ці записи в державному центрі зайнятості?

КЗпП із 01.01.15 р. не передбачає обов'язкову реєстрацію в державному центрі зайнятості трудових договорів, укладених між підприємцем та його найманими працівниками. Водночас залишається діючим п. 2.211 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 (далі – Інструкція № 58), який вимагає, щоб записи, унесені підприємцем до трудових книжок працівників, засвідчувалися в центрі зайнятості – підписом посадової особи та печаткою.

Застосовувати Інструкцію № 58 тільки в тій частині, яка не суперечить нормам КЗпП, і засвідчувати записи в трудових книжках власним підписом і печаткою (за наявності) підприємця.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали