• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна не виплачувати відпусткові до початку відпустки

Спецтема «Відпустки: оформлення та облік»

На підприємстві може виникнути ситуація, коли працівнику потрібно терміново піти у відпустку, наприклад за сімейними обставинами. Але він повідомляє про це за день до початку відпустки. Як у такій ситуації нарахувати відпусткові, розповімо в консультації.

Згідно з ч. 4 ст. 115 КЗпП і ст. 21 Закону № 504 зарплата працівникам за час щорічної відпустки (простіше кажучи, відпусткові) виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки. Нагадаємо, до щорічних відпусток відносяться (ч. 1 ст. 4 Закону № 504):

  • основна відпустка (ст. 6);
  • додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці (ст. 7);
  • додаткова відпустка за особливий характер праці (ст. 8).

Важливий момент! Несвоєчасна виплата відпусткових може служити підставою для перенесення щорічної відпустки (ст. 11 Закону № 504). При цьому роботодавець не має права відмовити працівнику, який звернувся із заявою про перенесення відпустки через затримання виплати відпусткових (наприклад, працівник зібрався в поїздку, але у зв’язку з несвоєчасною виплатою відпусткових у нього не було можливості придбати квитки і т. д.).

Отже, відпусткові повинні бути виплачені не пізніше трьох днів до початку відпустки. У цьому випадку йдеться саме про календарні дні, а не про робочі (див. роз'яснення Мінсоцполітики в Листі від 26.06.09 р. № 155/13/116-09).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали