• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна накласти дисциплінарне стягнення на співробітника, якщо підприємство реорганізувалося?

Співробітник учинив дисциплінарний проступок, через тиждень після цього підприємство було реорганізоване шляхом злиття. Співробітник залишився працювати на колишній посаді. Керівник нового підприємства виявив проступок через 1 місяць після злиття. Чи може він накласти дисциплінарне стягнення у вигляді догани в такому разі?

Так, керівник нового підприємства може притягти співробітника до дисциплінарної відповідальності. Пояснимо чому. Для цього відповімо на ряд запитань.

Що таке злиття підприємств?

Юридична особа може припиняти свою діяльність, передаючи все своє майно, права та обов'язки іншим юридичним особам – правонаступникам унаслідок реорганізації шляхом злиття, приєднання, поділу або перетворення (ст. 104 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

У разі злиття два або декілька суб'єктів господарювання припиняють своє існування, а всі майнові права й обов'язки кожного з них стають правами й обов'язками новоствореного (єдиного) суб'єкта, який виник на базі створених у результаті злиття підприємств. Порядок злиття підприємств регламентується ч. 2 ст. 107 ЦК.

Чи треба звільняти співробітників при злитті?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали