• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може роботодавець відкликати працівника з відпустки?

Співробітник, який замінював відпускника, потрапив в аварію, замінити його немає ким. Чи може роботодавець у цьому випадку відкликати працівника з відпустки? Як оформити таке відкликання?

Відкликати працівника із щорічної чергової відпустки роботодавець може, якщо (ч. 8 ст. 79 КЗпП; ч. 3 ст. 12 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон № 504):

  • є законодавчі підстави для відкликання працівника з відпустки. Такими підставами є необхідність запобігання або усунення наслідків стихійного лиха, виробничої аварії, нещасних випадків, запобігання простою, загибелі або псуванню майна підприємства;
  • працівник згоден перервати свою відпустку і таку згоду підтвердив письмово.

У разі відкликання працівника з відпустки без законодавчих підстав підприємство і його посадові особи можуть притягатися до фінансової та адміністративної відповідальності, про яку ми розповімо нижче.

Невикористана частина відпустки повинна бути надана працівникові до кінця робочого року. Але не буде порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки протягом наступного робочого року (ч. 2 ст. 12 Закону № 504, лист Мінсоцполітики від 05.07.13 р. № 290/13/116-13).

Відкликання працівника з відпустки оформляється наказом або розпорядженням (див. зразок 1). А усну згоду працівника на відкликання з відпустки надалі оформляють письмово у вигляді заяви працівника (див. зразок 2) або у вигляді узгоджувального напису на наказі (розпорядженні).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали