• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Які правила надання додаткової відпустки чорнобильцям?

Юна Хотинець

26.09.2018 6225 0 1

Працівник підприємства має право на додаткову відпустку для чорнобильців тривалістю 16 календарних днів (у нього є відповідне посвідчення). У підприємства виникло декілька запитань, пов'язаних із цією відпусткою.

Які правила та особливості надання цієї відпустки?

Право на отримання додаткової відпустки для працівників-чорнобильців і порядок її надання регламентуються п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону від 28.02.91 р. № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон № 796). Згідно із цим Законом держава гарантує таким особам різні компенсації та пільги. Зокрема, вони мають право:

  • брати щорічну відпустку в слушний для них час;
  • отримати додаткову відпустку зі збереженням заробітної плати строком на 16 календарних днів на рік.

Треба розуміти, що додаткова відпустка пра­цівникам-чорнобильцям надається не за роботу, а за шкоду, завдану катастрофою. Тому її не слід плутати з відпустками, установленими Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504). Тобто це не щорічна відпустка працівника. Також це не додаткова щорічна відпустка за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, за особливий характер праці або за ненормований робочий день згідно зі ст. 7 та 8 Закону № 504. Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону № 504 відпустка для чорнобильців належить до інших видів відпусток, установлених законодавством.

Особливий статус цієї відпустки впливає і на порядок її надання. А саме: додаткова відпустка для чорнобильців надається незалежно від тривалості роботи на підприємстві (у підприємця) і для її отримання не потрібно пропрацювати у роботодавця 6 місяців.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали