• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Які особливості надання додаткової відпустки працівникам, що мають дітей?

08.08.2019 392 0 1

Тривалість додаткової відпустки на дітей становить 10 календарних днів (далі – к. д.) без урахування святкових і неробочих днів, установлених ст. 73 КЗпП.

Ця відпустка надається понад установлені законодавством щорічні основні та додаткові відпустки. Тобто «дитячу» відпустку можна взяти як одночасно із щорічною відпусткою, так і окремо від неї.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, належить до категорії соціальних відпусток. Тому «дитяча» відпустка надається повної тривалості в будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу (лист Мінсоцполітики від 06.02.18 р. № 203/0/101-18/284).

Зверніть увагу! Відпустку на дітей надають не за робочий час, а за календарний рік. Тобто тривалість такої відпустки не залежить від часу, відпрацьованого працівником у календарному році. Отже, ця відпустка може бути надана без дотримання шестимісячного строку безперервної роботи на підприємстві.

Відповідно до ст. 19 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504) соціальна відпустка на дітей надається:

  • жінці, яка має двох і більше дітей віком до 15 років;
  • жінці, яка має дитину з інвалідністю;
  • жінці, яка усиновила дитину;
  • матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи;
  • одинокій матери;
  • батькові дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує її без матери (у т. ч. й у разі тривалого перебування матери в лікувальному закладі);
  • особі, яка взяла під опіку дитину або осіб з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • одному з прийомних батьків.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали