Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Які штрафи загрожують роботодавцеві за неоплату роботи в нічний і вечірній час?

18.01.2019 958 0 0

Гарячі питання трудових правовідносин 

Робота жінок у нічний час: коли це можливо?


«Нічні» доплати

Нагадаємо, що нічним уважається час з 22.00 до 6.00 (ст. 54 КЗпП).

Трудове законодавство вимагає доплачувати за роботу в нічний час (ст. 108 КЗпП) у розмірі не менше 20 % тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи вночі.

Зазначена доплата належить до мінімальних державних гарантій в оплаті праці. А це означає, що за порушення у цій сфері роботодавцеві загрожує серйозне покарання: штраф у розмірі 10 МЗП (на сьогодні це 41 730 грн.) за кожного працівника, стосовно якого допущене порушення.

«Вечірні» доплати

Нормами КЗпП не встановлена доплата за роботу ввечері. Водночас така доплата передбачена Генеральною угодою. Але, як роз'яснює Мінсоцполітики у своєму листі від 09.11.18 р. № 21841/0/2-18/28, така доплата встановлюється на підприємствах, які знаходяться у сфері дії цієї Генеральної угоди або відповідної галузевої (територіальної) угоди. Тобто поширюється на ті підприємства, уповноважені особи яких брали участь у підписанні угоди (або пізніше приєдналися до неї). Невиконання такими роботодавцями вимоги про «вечірні» доплати загрожує, згідно з роз'ясненнями Мінсоцполітики, його посадовим особам адмінштрафом на підставі ст. 412 КУпАП у розмірі від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1 700 грн.).

А всі інші роботодавці – які не підписували Генеральну або галузеву (територіальну) угоду та не приєднувалися до нього і в яких немає такої умови в їх колдоговорі – не зобов'язані доплачувати за роботу ввечері. Отже, для них немає і відповідальності за невиплату такої доплати працівникам.

Нагадаємо: вечірнім уважається час з 18.00 до 22.00.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали