• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як утримати з лікарняних і відобразити в обліку військовий збір?

Алиса Чуднова

25.02.2015 734 1 0

Працівник здав лікарняний листок 5 січня (хворів у січні-лютому). Йому було нараховано допомогу з тимчасової непрацездатності, усього 2 000 грн., з яких 700 грн. – оплата перших п'яти днів непрацездатності за рахунок роботодавця та 1 300 грн. – сума допомоги від ФСС з ТВП. Лікарняні за перші п'ять днів непрацездатності виплачено працівникові у строки виплати на підприємстві зарплати за першу половину місяця (23 лютого). На решту суми допомоги подано заяву-розрахунок до ФСС з ТВП. Крім того, у лютому працівникові було нараховано зарплату в сумі 1 900 грн. (з них аванс – 800 грн.). Ставка ЄСВ для підприємства – 37 %. Чи обкладаються військовим збором виплати за лікарняним листком? Як відобразити утримання збору в бухгалтерському обліку?

Для цілей оподаткування виплати за лікарняними листками, у тому числі оплата перших п'яти днів непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, прирівнюються до заробітної плати та включаються до складу місячного оподатковуваного доходу працівника (п. 164.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Військовий збір утримується з доходів, нарахованих працівникам, починаючи з 3 серпня 2014 року (ЗІР, категорія 132.02).

Тому суми допомоги з тимчасової непрацездатності, нараховані починаючи з 3 серпня 2014 року, обкладаються військовим збором у місяці їх нарахування за ставкою 1,5 % (без зменшення бази оподаткування на суму ЄСВ та ПДФО).

Утримує та перераховує збір податковий агент, у цьому випадку – роботодавець. Зазначимо, що за аналогією з ПДФО нараховувати і сплачувати до бюджету військовий збір треба під час кожної виплати доходу працівникові.

А якщо допомогу протягом звітного місяця було нараховано, але не виплачено (наприклад, якщо не було отримано гроші від ФСС з ТВП)? Тоді за підсумками звітного місяця військовий збір повинен бути сплачений в ті самі строки, що й ПДФО з цих сум. Тобто до 30-го числа місяця, наступного за місяцем нарахування доходу.

Облік операцій з нарахування та утримання військового збору

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали