• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як провести інвентаризацію забезпечення на виплату відпусток

12.12.2019 448 0 0

Закриття бухгалтерського року: згадати все!

Завершення бухгалтерського року: відповідаємо на ваші запитання

Обов'язковість проведення інвентаризації активів і зобов'язань перед складанням річної фінансової звітності передбачена п. 7 розд. І Положення про інвентаризацію активів і зобов'язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879).

Забезпечення на виплату відпусток – це зобов'язання з невизначеними на дату балансу сумою або часом погашення (п. 4 П(С)БО 11). Отже, як і для всіх зобов'язань підприємства річна інвентаризація обов'язкова.

У результаті інвентаризації на дату річного балансу величина резерву повинна відповідати розрахунковій сумі, необхідній для оплати не використаних працівниками днів відпусток (пп. 8.2 розд. III Положення № 879).

Зрозуміло, що інвентаризація резерву на оплату відпусток – трудомісткий процес. Але необхідний! Адже якщо на дату балансу неправильно розрахувати суму забезпечення на виплату відпусткових, то це призведе до перекручення фінансового результату і суми податку на прибуток. І якщо виникне недоплата за податком на прибуток, то це призведе до штрафних санкцій.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали