• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як передбачити у штатному розписі оплату за годинною ставкою?

05.03.2019 1593 0 1

Працівникові встановлено годинну ставку. Як відобразити це у штатному розписі? Чи до штатного розпису включаються лише посади, за якими встановлено оклади?

Штатний розпис – це документ, що встановлює для підприємства, установи, організації структуру, штати й посадові оклади працівників і містить назви посад, чисельність персоналу та оклади за кожною посадою (Юридичний словник, 1983 р., видання друге, перероблене і доповнене, під редакцією В. М. Бабія, Ф. г.Бурчака, В. М. Корецького, В. В. Цвєткова). Це визначення поняття «штатний розпис» наведено і в листі Мінпраці та соцполітики від 27.06.07 р. № 162/06/187-07.

Тож перше, що спадає на думку з такого визначення: посади працівників, за якими не встановлено оклади, до штатного розпису не слід включати. Але це не зовсім правильно.

У ст. 64 Господарського кодексу передбачено, що підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо). Функції, права та обов'язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, установлює чисельність працівників і штатний розпис.

З наведеної норми випливає, що свою організаційну структуру та чисельність працівників підприємство має закріпити в якомусь локальному акті. Одним із них і є штатний розпис. Тож у штатному розписі мають бути відображені всі посади працівників.

У нормативних актах використовуються як синоніми такі поняття, як оклад і тарифна ставка. 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали