• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як правильно нарахувати компенсацію невикористаної відпустки «багаторазового» суміснику

24.10.2018 2178 0 0

03.01.02 р. працівника зараховано на 0,5 ставки на посаду доглядач за приміщенням без трудової (зовнішній сумісник). 
03.01.12 р. переведено на посаду машиніста сцени (згідно наказу МОН № 202 від 11.03.10 р.). 
З 01.09.14 р. переведено на посаду охоронця за основним місцем роботи, а також надали за сумісництвом з оплатою 50% - машиніста сцени (наказ від 01.09.14 р. № 50). У трудовій зробили запис, що прийнято на посаду охоронцем з 02.09.14 р. згідно наказу від 02.09.14 р. № 50. Це сумісництво працівникові зняли у 2017 році в січні.
Працівник написав заяву на звільнення з 31.10.18 р. 

Питання: яким чином правильно нарахувати компенсацію? 

Якщо взяти період з 03.01.02 р., де він був на 0,5 ставки, то працівник має право на 40 днів відпустки. За період з 01.09.14 р. - 31.10.18 р. - 4 дні.
Чи враховувати при підрахунку запис у трудовій? У розрахункових відомостях компенсації за невикористану відпустку немає. 

Друге питання - це запис у трудовій книжці. Працівник — пенсіонер, запис зроблений кадровиком, який давно звільнився. Як правильно виправити помилку?

Перш за все слід зазначити, що питання зміни статусу «основний працівник - сумісник» і навпаки «сумісник - основний працівник» є дискусійним. Перший з підходів передбачає, що працівника можна за наказом перевести з одновного місця роботи на роботу за сумісництвом (чи навпаки). Аргумент - в КЗпП такої заборони немає. Другий підхід передбачає, що основного працівника можна «зробити» сумісником (чи навпаки) тільки через звільнення з роботи і приймання на роботу у новому статусі. Аргумент — в КЗпП серед можливих випадків переведення (ст. 32, 33, 34) є тільки переведення з посади на посаду (зміна місця роботи).

Судячи з того, що «у розрахункових відомостях компенсації за невикористану відпустку немає», то установа діяла першим способом — переводила працівника з сумісника на основне місце роботи. Тим паче, у запитанні вказується, що «03.01.12 р. переведено на посаду машиніста сцени..», а далі - «з 01.09.14 р. переведено на посаду охоронця за основним місцем роботи…». 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали