• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Індексація зарплати для різних категорій працівників

Ніна Підлужна

16.03.2017 482 0 1

Відповідно до п. 102 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078) для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці в разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження зарплати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін (далі – ІСЦ) для проведення індексації здійснюється з місяця, що настає за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку обіймає працівник.

Приклад 1
Підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам на підприємстві відбулося в січні 2017 року. Для проведення індексації ІСЦ розраховується з лютого 2017 року. Право на індексацію у 2017 році виникає (умовно) у травні – на 3,2 %.

Працівника приймають на роботу (за переведенням або як новоприйнятого) у квітні 2017 року. Оскільки останнє підвищення посадового окладу за посадою, на яку прийнято працівника, здійснювалось у січні 2017 року, то для такого працівника у травні також має бути нарахована індексація на 3,1 %.

Виходячи з п. 102 Порядку № 1078, обчислення ІСЦ для проведення індексації для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження зарплати, передбачені законодавством про відпустки, здійснюється з місяця, що настає за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку обіймає працівник.

Приклад 2
Підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам на підприємстві відбулось у січні 2017 року. Для проведення індексації ІСЦ розраховується з лютого 2017 року. Право на індексацію у 2017 році виникає (умовно) у квітні – на 3,1 %. Цей індекс зберігається також у травні – липні 2017 року.

Працівник, який використав відпустку для догляду за дитиною до трьох років, приступає до роботи в липні 2017 року. Отже, для такого працівника в липні 2017 року також має бути нарахована індексація на 3,1 %.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали