Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Індексація при виконанні додаткової роботи

Серед персоналу багатьох підприємств і установ знайдуться працівники, які протягом одного дня виконують роботу за різними посадами, різну за характером або більшого порівняно з нормою обсягу. При цьому тривалість роботи може дорівнювати тривалості робочого дня, а може й перевищувати її. Як це впливає на порядок індексації доходів таких працівників, розглянемо в консультації.

У цьому розділі консультації під поняттям «суміщення» мається на увазі ситуація, коли працівник отримує доплати в розмірі до 50 % посадового окладу (для бюджетної сфери) або в іншому розмірі для суб’єктів господарювання приватного сектора:

  • за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників;
  • суміщення професій (посад);
  • розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт.

При цьому додаткова робота виконується в основний робочий час, установлений для основної посади.

Нагадаємо, до 1 грудня 2015 року діяла норма, згідно з якою місяць, у якому відбувається підвищення доходів працівників у зв’язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, не вважається базовим. З неї випливало, що місяць, у якому розпочато додаткову роботу, не вважається місяцем підвищення виплат постійного характеру. А що далі? Спеціалісти Мінсоцполітики у своїх публікаціях рекомендували роботодавцям не визнавати базовим будь-який місяць, коли така додаткова робота виконувалась у перелічених вище форматах, незалежно від того, на який строк встановлювалися доплати за неї. Нелегко було знайти правильне рішення і в разі, коли підвищувався сам відсоток доплат без підвищення окладу, адже Порядок № 1078 такі питання не врегульовував. Важливо, що жоден із роботодавців, хто по-своєму вирішив цю проблему, не порушив вимог законодавства, оскільки воно не містило норм, які б регламентували порядок визначення базового місяця в подібних ситуаціях.

Але вже починаючи із 1 грудня 2015 року, після внесення Постановою № 1013 суттєвих змін до Порядку № 1078, конкретика щодо суміщення зникла і ми маємо керуватися загальними новими нормами для проведення індексації доходів працівників, які трудяться в напружених умовах.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали