• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи має право працівник ОСББ на щорічну основну і додаткову відпустку?

ОСББ уклало трудовий договір із бухгалтером. Пропрацювавши більше року, бухгалтер звернулася до голови ОСББ із проханням надати їй щорічну чергову відпустку, а також щорічну додаткову відпустку як матері, яка має двох дітей віком 8 та 14 років. Голова ОСББ відмовив у наданні відпусток, пославшись на те, що бухгалтер всю роботу виконувала у себе вдома і в той час, коли їй це було зручно. Тому їй відпустки не належать. Чи має бухгалтер право на відпустку, якщо свої обов'язки протягом робочого дня виконувала вдома?

Так, бухгалтер має право піти у відпустку. Пояснимо чому.

На практиці ОСББ не мають якогось окремого офісу, де постійно знаходяться члени правління, голова правління, бухгалтер та інші працівники. Як правило, усі ці люди проживають у своїх квартирах і зустрічаються у міру необхідності. А фінансово-господарська, кадрова та інша документація зазвичай зберігається вдома у голови правління ОСББ і бухгалтера. Напевно, і сам голова правління не має службового кабінету, а отже, теж працює «вдома».

Проте ні КЗпП, ні Закон від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504) не ставлять право працівника на щорічні основну або додаткову відпустки в залежність від того, де він виконує свої посадові обов'язки: у себе вдома чи в офісі. Тому відмова голови надати працівниці відпустку з тієї причини, яку він озвучив, є незаконною.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали