• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи має право на дитячу ПСП батько, якщо він розлучений?

Працівник підприємства розлучений і платить аліменти на двох неповнолітніх дітей. Чи має він право на дитячу ПСП, якщо його заробітна плата становить 3 200 грн. на місяць?

Так. Цей працівник має повне право на дитячу ПСП як батько, який бере участь в утриманні дітей (одна з умов надання дитячої ПСП, передбачена пп. 169.1.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Адже він платить аліменти. Причому у зв’язку з розірванням шлюбу з матір’ю дітей він має право вже не на загальну дитячу ПСП (як до розлучення), а на підвищену в розмірі 913,50 грн. на кожну дитину. Це пояснюється тим, що виконано всі умови, установлені пп. «а» пп. 169.1.3 та 169.4.1 ПК, а саме:

- працівник набув нового статусу – одинокого батька в розумінні пп. 1 п. 5 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1227;

- його дохід не перевищує граничного пільговуваного розміру, що дає право на дитячу ПСП підвищеного розміру для цієї категорії громадян, – 3 420 грн. (1 710 грн. х 2 дітей).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Чи має право на дитячу ПСП батько, якщо він розлучений?