• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Посада працівника не відповідає класифікатору професій: що загрожує роботодавцю?

29.10.2018 132 0 1

Кадрові документи для «трудових» перевірок

Посада кожного працівника повинна відповідати Класифікатору професій ДК 003:2010 (далі – Класифікатор). Якщо посади, на яку прийнято працівника, немає в Класифікаторі, роботодавця можуть оштрафувати. У консультації розповімо, яка відповідальність передбачена за таке порушення.

Вимогу про те, що посади працівників повинні відповідати Класифікатору, закріплено в п. 2.14 Інструкції № 58. Зокрема, цією нормою встановлено, що записи в трудових книжках про найменування роботи, професії або посади здійснюють відповідно до найменувань професій і посад, які зазначені в Класифікаторі.

Важливо: посада працівника повинна однаково звучати в трудовій книжці, наказі про прийняття на роботу, трудовому договорі (якщо він укладався в письмовій формі) і штатному розписі.

Відповідальність за організацію ведення, обліку, зберігання та видачі трудових книжок покладено на керівника підприємства. За порушення порядку ведення, обліку, зберігання та видачі трудових книжок посадові особи підприємства несуть дисциплінарну та інші види відповідальності (п. 4 Постанови № 301).

Крім того, у разі невідповідності посад у трудовій книжці, штатному розписі, наказах, трудових договорах Класифікатору застосовується фінансова та адміністративна відповідальність (див. таб­лицю).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали