Зарахування зустрічних вимог: як оформити
Ситуація. У травні 2020 року два підприємства уклали договір № 1 на постачання товару. Товар був поставлений (на суму 58 000 грн), але не оплачений покупцем у зазначений строк (10 червня). Після цього підприємства уклали договір № 2 на постачання товару, тільки цього разу постачальником став покупець за першим договором. За договором № 2 постачання відбулося (теж на суму 58 000 грн), але також не було оплачене (термін оплати – 22 листопада 2020 року). У результаті в контрагентів утворилася заборгованість один перед одним.
Запитання. Чи можна зарахувати заборгованості за цими двома договорами? І якщо можна, то як слід оформити таку операцію?
Коротка відповідь. Так, це можливо. Відповідь на запитання, як юридично грамотно оформити цю операцію, ми знаходимо в ст. 601 Цивільного кодексу (далі – ЦК) і ст. 203 Господарського кодексу (далі – ГК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року