• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Товарний кредит: правовий аспект

Сьогодні через низку економічних причин суб'єкти господарювання все частіше укладають договори товарних кредитів, які вигідні як продавцю (продаж товару, отримання процентів за відстрочку – за домовленістю), так і покупцю (отримання товару зараз, оплата пізніше). У консультації розповімо, як правильно укладати даний вид договору і на що звернути увагу, і наведемо приклад складання такого договору.

У Цивільному кодексі України від 16.01.03 р. № 435-IV (далі – ЦК) і ГК відсутній термін «товарний кредит», тому звернемося до норм ПК.

Так, відповідно до пп. 14.1.245 ПК товарний кредит – це товари (послуги, роботи), які передаються резидентом або нерезидентом у власність юридичних або фізичних осіб на умовах договору, що передбачає відстрочення кінцевих розрахунків на певний строк і під процент. При цьому товарний кредит передбачає передачу права власності на товари (послуги, роботи) покупцю (замовнику) у момент підписання договору або в момент отримання товарів (послуг, робіт) таким покупцем (замовником), незалежно від часу погашення заборгованості.

У цивільному законодавстві договору товарного кредиту відповідає договір купівлі-продажу в кредит із відстроченням платежу (ст. 694 ЦК). Таким чином, при укладанні договору товарного кредиту слід керуватися нормами, які регулюють порядок укладення договору купівлі-продажу, тобто гл. 54 ЦК і гл. 30 ГК.

Нижче наведено приклад складання договору товарного кредиту (див. зразок).

Зразок

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали