• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Складаємо РК: що потрібно знати

13.02.2020 343 0 0

ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях

Події, при настанні яких виникають підстави для коригування податкових зобов’язань постачальника та податкового кредиту покупця, наведено в п. 192.1 ПК. Це будь-яка зміна суми компенсації за товар або послугу, включаючи:

  • перегляд цін після постачання (відвантаження) товарів або надання поcлуг;
  • повернення відвантажених товарів постачальникові;
  • повернення передоплати, перерахованої за товар або послугу.

Для коригування податкових зобов’язань або податкового кредиту до раніше виписаної податкової накладної (далі – ПН) оформляється розрахунок коригування (далі – РК). РК складається також і при зміні номенклатури товарів або послуг.

У консультації розглянемо загальні правила складань РК у різних ситуаціях, пов’язаних зі зміною суми компенсації за товар або послугу. РК, що складаються при виправленні помилок у ПН, розглядати не будемо (цю тему розкрито в матеріалах «Як виправити помилки в шапці ПН», «ПН складена на частину передоплати: як виправити помилку», «Як правильно та без наслідків анулювати помилкову ПН»).

Для проведення коригувань за звичайними ПН, що складаються на разове постачання, виділено 4 умовних коди причин коригування – «101»–«104» (називаються кодами причин першого типу).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали