• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Витрати при купівлях у неприбуткових організацій і нерезидентів

12.11.2018 211 0 0

Усе про облік доходів і витрат

У цій статті розглянемо особливості визнання податкових витрат при купівлях у неприбуткових організацій і деяких нерезидентів. Ці особливості виникають через вимоги пп. 140.5.4 ПК – норми, що передбачає так звану 30%-ву різницю, на яку платники податку на прибуток у певних випадках коригують фінансовий результат до оподаткування.

Різниця, передбачена пп. 140.5.4 ПК, може виникнути, коли платники податку на прибуток придбавають товари, у тому числі необоротні активи, роботи або послуги, у ході неконтрольованих операцій:

  • у неприбуткових організацій, унесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), на дату такого придбання. Документом, що підтверджує статус неприбуткової організації, є рішення про внесення цієї організації до Реєстру, видане податковим органом за її місцезнаходженням із присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості;
  • нерезидентів (у тому числі пов'язаних осіб), зареєстрованих у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабміном відповідно до пп. 39.2.1.2 ПК, – так званих низькоподаткових юрисдикціях. Діючий перелік таких держав (територій) затверджено Постановою № 1045. Зауважимо, що з 07.03.18 р. цей Перелік скоротився на п'ять позицій;
  • нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого Кабміном згідно з пп. «г» пп. 39.2.1.1 ПК. Такі нерезиденти не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок із доходів, отриманих за межами держави їх реєстрації, та/або не є податковими резидентами держави, у якій вони зареєстровані як юрособи. У 2018 році діє перелік, затверджений Постановою № 480.

Нагадаємо, що згідно з пп. 39.2.1.7 ПК операції є контрольованими, якщо річний дохід платника податку на прибуток від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 млн грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік, а обсяг операцій із відповідним контрагентом – нерезидентом з особливим статусом за цей же рік перевищує 10 млн грн.

Дія пп. 140.5.4 ПК не поширюється на операції з бюджетними установами та неприбутковими організаціями, які є об'єднаннями страховиків, якщо участь цих страховиків у таких об'єднаннях є умовою проведення їх діяльності згідно із законом.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали