• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Витрати на проценти за запозиченнями від нерезидентів

12.11.2018 282 0 0

Усе про облік доходів і витрат

У консультації розглянемо, як у податковому обліку платника податку на прибуток відображаються витрати на нарахування та сплату процентів за запозиченнями від нерезидентів.

Витрати на проценти за запозиченнями відносяться до фінансових витрат, відображаються в бухобліку на однойменному рахунку 95 і визнаються в складі фінрезультату до оподаткування за спеціальними правилами (див. докладніше консультацію «Фінансові витрати»).

При цьому платники податку на прибуток, які зобов'язані коригувати бухгалтерський фінрезультат на різниці, передбачені розд. III ПК, ведуть окремий податковий облік процентів за борговими зобов'язаннями перед нерезидентами. Правила такого обліку визначено п. 140.2, 140.3 і пп. 140.5.4 ПК.

Зазначені норми ПК застосовуються в такому порядку:

  • якщо в платника є фінансові витрати за борговими зобов'язаннями перед пов'язаними особами – нерезидентами і при цьому сума таких зобов'язань перевищує суму власного капіталу платника більш ніж у 3,5 разу (для фінансових установ і лізингових компаній – більш ніж у 10 разів), то застосовується п. 140.2 ПК;
  • якщо вищевказані умови не дотримуються, то, можливо, доведеться застосувати пп. 140.5.4 ПК (правила коригування на різницю із цього підпункту ПК докладно розглянуто «Витрати при купівлях у неприбуткових організацій і нерезидентів»). Якщо ж немає підстав і для застосування коригування із пп. 140.5.4 ПК, то вся сума процентів буде брати участь у розрахунку об'єкта оподаткування за правилами бухобліку;
  • якщо застосовувалося коригування згідно з п. 140.2 ПК, то в наступних звітних роках після цього може знадобитися коригування, передбачене п. 140.3 ПК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали