• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Витрати на благодійність і безповоротну допомогу

12.11.2018 731 0 0

Усе про облік доходів і витрат

Із цієї консультації ви дізнаєтеся про особливості оподаткування операцій, пов'язаних із безплатними передачами товарів, робіт, послуг і коштів різним категоріям отримувачів таких активів.

Бухоблік операцій із безплатної передачі товарів (безплатного виконання робіт, надання послуг), у тому числі благодійних передач, ведеться за загальними правилами. Нагадаємо їх.

Дохід визнають під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, які приводять до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства) (п. 5 П(С)БО 15). При цьому оцінка доходу повинна бути достовірно визначена.

Витрати визнаються в бухобліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань, що призводить до зменшення капіталу підприємства. Але за умови, що сума витрат може бути достовірно визначена. Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються в складі витрат того звітного періоду, у якому були фактично здійснені (п. 6, 7 П(С)БО 16).

При безплатній передачі підприємство:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали