• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Принцип належної обачності: чи можемо ми вимагати в контрагентів копії паспортів…

06.07.2018 1827 0 3

Бухгалтерські форуми та групи рясніють суперечками про те: чи потрібно просити/надавати бухгалтерії контрагента (покупця або продавця) копії: Статуту, список учасників юридичної особи, копію паспорту того, хто отримує ТМЦ/послуги. Дехто наполягає, що такі вимоги абсурдні, інші стверджують, що такі вимоги – обов’язкові. Хто правий?

Перевіряти контрагента? На підставі чого?

Згідно з чинним законодавством України, платники податків (у т.ч. через своїх директорів/бухгалтерів) не уповноважені перевіряти інших платників та вимагати від них різних додаткових документів, що прямо не пов’язані із здійсненням господарської операції.

Більше того, в Україні діє презумпція невинуватості (ст.62 Конституції), що повністю узгоджується із ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Іншими словами, навіть якщо представник нашого контрагента «дивиться криво та виляє», ми все одно повинні вважати його доброчесною людиною та чесним платником податків.

При цьому, за приписами Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», державний реєстратор, у т.ч. перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації (ст.6).

Тобто, якщо Державний реєстратор прийняв документи на реєстрацію юридичної особи, він перевірив їх та є упевненість в тому, що новостворене підприємство зареєстроване з вільної волі його засновників, а особа, що здійснювала таку реєстрацію - була уповноважена на такі дії.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали