Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Порядок розрахунку ліміту каси: зразок для роботи

18.09.2018 6126 0 3

Касові операції

До 01.07.18 р. кожне підприємство, яке працює з готівкою, повинне не тільки переглянути ліміт каси, але й розробити та затвердити Порядок розрахунку ліміту каси (далі – Порядок) (п. 12 Постанови № 148, абзац перший п. 50 Положення № 148). Розглянемо, що до нього потрібно включити та наведемо зразок Порядку.

Порядок складається у вигляді внутрішнього (локального) документа підприємства, у якому повинні бути прописані загальні правила розрахунку і встановлення ліміту каси підприємства і його відокремлених підрозділів. До 2018 року такий документ не складався, оскільки вимоги про його наявність Положення № 637 не містило.

Уперше в 2018 році Порядок потрібно було затвердити при перегляді підприємством ліміту каси згідно з новим Положенням № 148. Адже Порядок повинен відображати те, як розрахований і встановлений діючий на підприємстві ліміт. При цьому дата затвердження Порядку повинна бути не пізніше дати затвердження нового ліміту каси.

Увага! Затвердити Порядок необхідно внутрішнім документом (наказом керівника) підприємства.Гранична дата затвердження Порядку – 01.07.18 р.

Положення (норми) розробленого підприємством Порядку не повинні суперечити загальним правилам розрахунку, затвердження та перегляду ліміту каси, установленим Положенням № 148 (докладніше про них див. «Ліміт каси: установлюємо правильно»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали