• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Період відображення витрат на компенсацію вартості комуналки для орендаря

14.02.2020 134 0 0

За умовами договору оренди офісного приміщення орендодавець платить за комунальні послуги, а орендар відшкодовує йому ці витрати. Причому орендар перераховує гроші на підставі рахунків про компенсацію комунальних витрат, оформлених орендодавцем. За комунальні послуги, спожиті в грудні 2019 року, рахунок був оформлений орендодавцем і виставлений орендареві в січні 2020 року. У якому періоді орендареві потрібно врахувати витрати на комуналку згідно із цим рахунком: у грудні 2019-го чи в січні 2020 року?

Це грудневі витрати. Тому при складанні фінансової звітності за 2019 рік орендар повинен включити їх суму до складу адміністративних витрат. Відповідно, ці витрати потраплять і до декларації з податку на прибуток за 2019 рік і зменшать об'єкт оподаткування за цей період.

Пояснимо, чому це так.

Згідно з ч. 5 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV (далі – Закон № 996), госпоперації повинні відображатися в обліку в тому звітному періоді, у якому вони були здійснені. А оскільки комунальні послуги споживалися орендарем у грудні 2019 року, то вони повинні бути відображені у складі адміністративних витрат грудня (на однойменному рахунку 92).

Тут виникає закономірне запитання: а на підставі якого первинного документа орендар відобразить у грудні витрати на комуналку? Адже рахунок на компенсацію грудневих витрат датовано січнем.

Давайте розберемося у цьому моменті.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали