Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відповідальність у сфері будівництва

В Україні діє ряд законодавчих і нормативних актів, будівельних норм, державних стандартів і правил, що регламентують умови, правила та порядок діяльності у сфері будівництва. У цій консультації йтиметься про відповідальність юридичних осіб і підприємців – замовників будівництва та підрядників, які виконують будівельні роботи (далі – суб'єкти містобудування).

До суб'єктів містобудування та їх посадових осіб можуть застосовуватися різні види відповідальності: фінансова, адміністративна, кримінальна, а також компенсаційні заходи. Розглянемо докладніше кожний вид.

Здійснювати контроль у сфері будівництва та накладати штрафи на суб'єктів містобудування мають право органи державного архітектурно-будівельного контролю (далі – ДАБК) (ст. 3 Закону № 208). Штраф може бути застосований протягом 6 місяців із дня виявлення правопорушення, але не пізніше ніж через 3 роки із дня його вчинення (ч. 11 ст. 2 Закону № 208). У випадку вчинення двох і більше правопорушень штрафи накладаються за кожне з них (ч. 12 ст. 2 Закону № 208).

Розмір штрафу встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі – ПМ). У 2017 році ПМ становить: із 01.05.17 р. по 30.11.17 р. – 1 684 грн., із 01.12.17 р. – 1 762 грн. (ст. 7 Закону № 1801).

Штрафні санкції передбачені ст. 2 Закону № 208 (див. табл. 1).

Таблиця 1. Штрафи, застосовувані до суб'єктів містобудування

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали