• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Особливості виплати дивідендів у платника єдиного податку

13.03.2020 260 0 0

Дивіденди: правила та приклади

Основні правила обліку та оподаткування дивідендів викладено в консультаціях «Як відобразити в обліку та звітності виплату дивідендів резидентам», «Як виплатити фізособі дивіденди автомобілем». Ви можете ознайомитися із цими правилами. Наприклад, у бухобліку виплату дивідендів підприємство на єдиному податку відображає так само, як і інші підприємства.

Але в частині оподаткування в єдинників є дві особливості. Так, при виплаті дивідендів:

  • юрособам – не сплачується до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток (пп. 57.11.1 Податкового кодексу, далі – ПК). У тому числі і при виплаті дивідендів за звітні періоди госпдіяльності до 01.01.18 р., коли у єдинників ще був обов'язок сплачувати такий внесок (ЗІР, категорія 108.05);
  • фізособам – єдинник сплачує ПДФО за ставкою 9 % (якщо такі дивіденди не можна прирівняти до зарплати) (пп. 167.5.4 ПК).

Усі інші податки, пов'язані з виплатою дивідендів (військовий збір, податок на дохід нерезидента з українського джерела) єдинник сплачує в тому самому порядку, що й інші платники (див. докладніше «Як відобразити в обліку та звітності виплату дивідендів резидентам», «Як виплатити фізособі дивіденди автомобілем»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали