Особливості виплати дивідендів у платника єдиного податку
Дивіденди: правила та приклади
Основні правила обліку та оподаткування дивідендів викладено в консультаціях «Як відобразити в обліку та звітності виплату дивідендів резидентам», «Як виплатити фізособі дивіденди автомобілем». Ви можете ознайомитися із цими правилами. Наприклад, у бухобліку виплату дивідендів підприємство на єдиному податку відображає так само, як і інші підприємства.
Але в частині оподаткування в єдинників є дві особливості. Так, при виплаті дивідендів:
- юрособам – не сплачується до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток (пп. 57.11.1 Податкового кодексу, далі – ПК). У тому числі і при виплаті дивідендів за звітні періоди госпдіяльності до 01.01.18 р., коли у єдинників ще був обов'язок сплачувати такий внесок (ЗІР, категорія 108.05);
- фізособам – єдинник сплачує ПДФО за ставкою 9 % (якщо такі дивіденди не можна прирівняти до зарплати) (пп. 167.5.4 ПК).
Усі інші податки, пов'язані з виплатою дивідендів (військовий збір, податок на дохід нерезидента з українського джерела) єдинник сплачує в тому самому порядку, що й інші платники (див. докладніше «Як відобразити в обліку та звітності виплату дивідендів резидентам», «Як виплатити фізособі дивіденди автомобілем»).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року