• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відобразити в обліку та звітності виплату дивідендів резидентам

06.04.2020 695 0 0

Дивіденди: правила та приклади

Ситуація. Наше підприємство (ТОВ) є звичайним платником податку на прибуток і ПДВ. У березні цього року власники підприємства (юрособа та фізособа, обидва – резиденти України) прийняли рішення направити прибуток, отриманий у 2019 році, на виплату дивідендів. Якими податками обкладається така операція та як відобразити її в обліку та звітності?

Зазначимо, що вищенаведена ситуація є найпоширенішою на практиці і її оподаткування законодавчо врегульоване. Але в кожному конкретному випадку в бухгалтера можуть виникати ті або інші сумніви. Тому для наочності покажемо рішення ситуації на числовому прикладі, докладно відповідаючи на всі запитання.

Приклад

ТОВ має двох учасників-резидентів, їх частки в статутному капіталі (далі – СК) товариства становлять 80 % (фізособа) і 20 % (юрособа). При цьому фізособа є ще й директором ТОВ. У березні цього року учасники ТОВ оголосили бухгалтерові підприємства про своє бажання отримати дивіденди за 2019 рік.

Джерелом виплати дивідендів є бухгалтерський прибуток підприємства за звітний рік (п. 4 П(С)БО 15). Тобто чистий прибуток, що залишився в розпорядженні підприємства після сплати податків. Це показник рядка 2350 форми № 2 або додатне значення показника рядка 2350 форми № 2-м, № 2-мс.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали