Як виплатити фізособі дивіденди автомобілем
Дивіденди: правила та приклади
Ситуація. Наше підприємство є платником ПДВ і податку на прибуток (у 2020 році застосовуємо коригування фінрезультату на різниці, передбачені розд. ІІІ Податкового кодексу). Підприємство має одного власника, який 3 березня 2020 року прийняв рішення про виплату дивідендів за підсумками 2019 року в сумі 36 000 грн. Але оскільки вільних грошей на підприємстві немає, то як дивіденди власник захотів узяти автомобіль Skoda Fabia, 2006 року випуску, який числиться у складі основних засобів підприємства і використовується в його госпдіяльності. Станом на 01.03.20 р. первісна вартість автомобіля – 300 000 грн, знос – 265 000 грн, залишкова вартість – 35 000 грн, щомісячна сума амортизації – 5 000 грн. Дані бухгалтерського і податкового обліку за автомобілем – збігаються. Автомобіль буде переданий власникові 20 березня 2020 року.
Запитання. Як оформити таку виплату і які податки потрібно сплатити підприємству?
Коротка відповідь. За цією операцією підприємству доведеться сплатити ПДВ, ПДФО і військовий збір (далі – ВЗ). Авансовий внесок із податку на прибуток сплачувати не потрібно, оскільки дивіденди виплачуються фізособі (пп. 57.11.3 Податкового кодексу, далі – ПК).
При виплаті «натуральних» дивідендів здійснюються одночасно дві операції:
- нарахування і виплата дивідендів;
- продаж майна, яке передається як дивіденди.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року