Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Операції з давальницькою сировиною між резидентами: три практичних приклади

12.11.2018 616 0 0

Стаття-підказка: у формі практичних прикладів показано бухгалтерський облік операцій із давальницькою сировиною для замовника і виконавця робіт із переробки сировини.

Перш ніж приступити до практичної частини і розбору бухгалтерських проведень, нагадаємо основні ознаки, властиві договорам про переробку давальницької сировини, і правила.

Правило 1. Сировина і готова продукція, отримана із цієї сировини, є власністю замовника.

Це випливає з визначення в пп. 14.1.134 Податкового кодексу (далі – ПК), згідно з яким операція з давальницькою сировиною – це переробка (обробка, збагачення або використання) давальницької сировини для отримання готової продукції за відповідну плату. При цьому сировина замовника на конкретному етапі її переробки має становити не менше 20 % загальної вартості готової продукції.

Правило 2. Договір на переробку давальницької сировини – це не що інше, як договір підряду.

А це означає, що до такого договору застосовуються вимоги, установлені гл. 61 Цивільного кодексу (далі – ЦК). Зокрема, згідно із ч. 1 ст. 840 ЦК підрядник при виконанні робіт із матеріалу замовника (до таких робіт можна віднести і переробку давальницької сировини) повинен подати замовникові звіт про використання цього матеріалу і повернути його залишок.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали