Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Не вистачає оборотних коштів? Уцініть запаси – і реалізуйте!

Яку проблему вирішуємо: підприємству не вистачає оборотних коштів за наявності понаднормативних залишків запасів.

Як діяти: вихід із цієї ситуації є – можна уцінити запаси і реалізувати їх. Підприємство отримає гроші і попутно заощадить на податках. Наведений у статті практичний приклад показує економічну вигоду цього рішення порівняно з альтернативними варіантами.

На складі залежалася продукція (товари)

Нерідко склади підприємств виявляються переповненими залежалою продукцією (товарами), що не має попиту на ринку за тією ціною, яку за них просить підприємство.

Такі активи фактично заморожуються і не беруть участі в обороті, а значить підприємство:

  • упускає прибуток, який могло б отримати за рахунок швидшого обороту. Адже якби продукція (товар) продавалася швидше, тоді за той час, поки вона лежить на складі мертвим вантажем, підприємство могло б зробити декілька циклів «виробництво – реалізація» («закупівля – реалізація»), отримуючи прибуток на кожному із циклів;
  • не забезпечує себе своєчасним припливом коштів, необхідних для виконання зобов'язань перед контрагентами і державою (у вигляді податків). Через несвоєчасні розрахунки підприємство має зайві витрати у вигляді штрафів і пені (за договором або за податковим законодавством), а також втрачає ділову репутацію (йому можуть відмовити у відстроченні платежу або в кредиті). Якщо ж підприємство, щоб вчасно розрахуватися, вирішить узяти кредит у банку (і якщо йому дадуть такий кредит), доведеться сплатити високі проценти, що теж призводить до додаткових витрат;
  • може зазнати збитків, якщо така продукція (товари) мають обмежений строк реалізації. Після закінчення цього строку продукція (товари) реалізації не підлягають, а отже, повинні бути списані та утилізовані. Якщо це станеться, підприємство отримає прямі збитки у вигляді витрат на виготовлення (придбання) та утилізацію нереалізованої продукції (товарів).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали