Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли та як реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального і реєструвати акцизні склади?

11.07.2019 4185 0 0


Автотранспортне підприємство купує пальне для заправки власних автомобілів в об'ємах більше 1 000 м3 шляхом придбання талонів з подальшою заправкою на АЗС. При цьому на своїй території планує обладнати ємкості для зберігання пального об'ємом більше 200 м3 і закуповувати пальне не в роздрібній мережі. Чи потрібно підприємству (і в якому порядку) реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального?

Закупівля пального в будь-яких об'ємах за календарний рік для власного споживання не потребує реєстрації платником акцизного податку, якщо пальне не зберігається у приміщенні (на території) споживача. Якщо ж ви плануєте зберігати пальне для власного споживання, тоді для вирішення питання про реєстрацію платником потрібно визначити, чи буде підприємство розпорядником акцизного складу.

Що потрібно для того, щоб приміщення (територія) не вважалося акцизним складом, а його користувач – не був розпорядником акцизного складу? Як роз'яснюють податківці, потрібно, щоб дотримувалися всі умови, наведені для винятків з поняття «акцизний склад». Для нашого випадку є виняток в абзаці шостому пп. 14.1.6 Податкового кодексу. А саме: загальний об'єм ємкостей на території – не більше 200 м3, об'єм отримання пального не через ліцензовані АЗС за календарний рік – не більше 1 000 м3, використання – тільки для власних потреб.

Якщо ж планується зберігати пальне в ємкостях понад 200 м3 (одна з умов для винятку не дотримується), тоді підприємству доведеться зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального і зареєструвати акцизний склад.

Реєстрація платником. На дату виходу номера друком підзаконний нормативний акт, яким була б затверджена форма реєстраційної заяви, так і не затверджений. Тому ДФС рекомендувала використовувати форму заяви з проекту відповідного наказу Мінфіну (далі – заява). Рекомендована форма заяви застосовується для реєстрації починаючи з 19.06.19 р. (див. інформацію в «В е-кабінеті можна зареєструватися платником акцизного податку»; Індивідуальну податкову консультацію ДФС від 25.06.19 г. № 2909/6/99-99-12-02-02-15/ІПК).

Ті, хто займався реалізацією пального станом на 01.07.19 р., мали зареєструватися до цієї дати. Причому навіть ті, хто раніше вже був зареєстрований у попередній версії СЕАРП.

Ті ж, хто тільки планує здійснювати операції, що підпадають під визначення терміна «реалізація пального», повинні подати заяву не пізніше ніж за 3 робочих дні до початку таких операцій.

За цією формою реєструються й акцизні склади.

Реєстрація акцизного складу. Під час подання заяви з позначкою «Реєстрація платником податку» може здійснюватися одночасна реєстрація акцизних складів (див. виноску 2 у рекомендованій формі). Якщо акцизні склади введені в експлуатацію після реєстрації платником, тоді подається заява з позначкою «Реєстрація акцизного складу».

При заповненні розділу 5 заяви потрібно зазначати код і назву типу об'єкта оподаткування з довідника (графи 12 та 13) і його ідентифікатор, присвоєний платником при поданні форми № 20-ОПП (гр. 14).

Зареєстрованому в СЕАРП та СЕ акцизному складу присвоюється уніфікований номер, який потрібно буде зазначати потім (наприклад, у подальших заявах про зміну даних про склад, анулювання реєстрації, в акцизних накладних).

Не забудьте! На місце зберігання пального потрібно отримувати ліцензію, причому незалежно від об’ємів його зберігання. Тобто і в тому випадку, якщо об’єм ємкостей не перевищуватиме 200 м3. Це окрема реєстраційна дія. Докладніше про ліцензії див. у «Ліцензії на роздрібну торгівлю і зберігання пального: роз’яснення ДФС», «Ліцензії на зберігання пального: нюанси».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали