Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ліцензії на роздрібну торгівлю і зберігання пального: роз’яснення ДФС

06.06.2019 1078 0 0


З 1 липня цього року нас чекають зміни у сфері ліцензування: із цієї дати суб'єктам господарювання потрібно буде мати ліцензію у разі провадження таких видів діяльності, як виробництво, зберігання, оптова і роздрібна торгівля пальним. Ці нововведення передбачені Законом від 23.11.18 р. № 2628-VIII, відповідні норми якого набувають чинності з 01.07.19 р.

Основні моменти, що стосуються ліцензування названих видів діяльності, тепер будуть прописані у ст. 3 та 15 Закону від 19.12.95 р. № 481/95-BP (далі – Закон № 481).

Нововведення стосуються досить значної частини суб'єктів господарювання. Наприклад, тепер отримувати ліцензію потрібно буде тим, хто зберігає пальне (у т. ч. і для власних потреб).

І хоча до контрольної дати залишилося зовсім трохи часу, з питанням отримання нових ліцензій до останнього моменту все залишалося достатньо незрозумілим. І ось нарешті з'явилися роз'яснення від ДФС.

У листі ДФС від 30.05.19 р. № 17014/7/99-99-12-01-01-17 (далі – Лист № 17014) можна знайти корисну інформацію з приводу отримання ліцензій на провадження господарської діяльності зі зберігання і роздрібної торгівлі пальним.

У листі роз'яснюється, що для отримання цих ліцензій суб'єкти господарювання можуть починаючи з 12.06.19 р. звернутися до відповідних Головних управлінь ДФС в областях і м. Києві за місцем розташування місць зберігання і роздрібної торгівлі пальним.

Також ДФС повідомляє, що коди бюджетної класифікації для внесення плати за ліцензії на торгівлю і на зберігання пального затверджені Мінфіном (наказ від 26.04.19 р. № 182), а платіжні реквізити для внесення плати можна дізнатися, звернувшись до територіальних органів Держказначейста або ДФС за місцем провадження діяльності.

Зверніть увагу, що згідно із ч. 19 ст. 15 Закону № 481 ліцензію на зберігання не потрібно отримувати на місця зберігання, які використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами системи державного резерву;
  • суб'єктами господарювання – для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- і газодобувних майданчиках, бурових платформах і не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Лист № 17014 містить декілька додатків, ми опублікували ті з них, які стосуються суб'єктів господарювання: це форми заяв, які необхідно заповнити і подати з пакетом інших документів, передбачених Законом № 481, для отримання ліцензії.

Завважимо, що вартість ліцензій не дуже велика (визначена у ст. 15 Закону № 481). Наприклад, річна плата на право зберігання пального становить 780 грн. А ось штрафи за безліцензійну діяльність у цій сфері просто «космічні», їх розміри зазначені у ст. 17 Закону № 481. Так, за зберігання пального без ліцензії загрожує штраф у розмірі 500 тис. грн. Тому рекомендуємо всім, кого стосується новий вид ліцензування, не затягувати з поданням документів для отримання ліцензії, щоб уникнути серйозних фінансових втрат.

На завершення хочемо завважити, що застосування величезних штрафів за безліцензійну діяльність може бути перенесене на пізнішу дату. Це питання обговорювалося на засіданні Комітету Верховної Ради, де був присутній і наш представник. Про всі нововведення і зміни із цих питань ми обов'язково вас проінформуємо, стежте за нашими публікаціями.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали

Центр сповіщень