• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Класифікація та визнання витрат у бухобліку

12.11.2018 303 0 0

Усе про облік доходів і витрат

У консультації розповімо про види витрат, порядок їх визнання та відображення в бухгалтерському обліку.

Згідно зі ст. 1 Закону № 996 і п. 3 розд. I НП(С)БО 1 витрати – це зменшення економічних вигід у вигляді зменшення (вибуття) активів або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власниками).

Порядок формування інформації про витрати підприємства та її розкриття у фінансовій звітності визначає П(С)БО 16. Деякі особливості визнання витрат можна також знайти в стандартах, що регламентують облік активів та окремих операцій, наприклад у П(С)БО 7, 8, 9 і т. д.

Зверніть увагу! У п. 3 П(С)БО 16 зазначено, що його норми не поширюються на витрати, пов’язані з первісним визнанням і зміною справедливої вартості біологічних активів, пов’язаних із сільськогосподарською діяльністю, а також первісним визнанням сільгосппродукції. Для цього прийнято П(С)БО 30. А от при обліку витрат за будівельними контрактами основний «витратний» стандарт використовується. Але з урахуванням особливостей їх визнання та складу витрат, установлених П(С)БО 18.

У П(С)БО 16 витрати класифікуються за двома ознаками:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали