Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як підтвердити собівартість готової продукції

Ольга Папінова

15.11.2016 1250 0 2

Для визначення виробничої собівартості продукції підприємству доводиться «збирати» витрати в спеціальних облікових документах, які самі по собі первинними не є, але заповнюються на підставі первинки та допоміжних розрахунків. У консультації розглянемо, якими саме документами можна підтвердити витрати на виготовлення продукції.

Фактична виробнича собівартість готової продукції – основна складова собівартості її реалізації, сума якої у звітному періоді реалізації продукції впливає на фінансовий результат до оподаткування.

До складу виробничої собівартості входять (п. 11 П(С)БО 16):

  • прямі матеріальні витрати;
  • прямі витрати на оплату праці;
  • інші прямі витрати;
  • змінні та постійні розподілені загальновиробничі витрати (далі – ЗВВ).

Перелік і склад статей витрат, відповідно до яких буде формуватися виробнича собівартість, підприємство встановлює самостійно. При цьому розрахунок виробничої собівартості окремих одиниць продукції здійснюється на підставі первинних і зведених документів.

Дані про виробничу собівартість продукції потрібні насамперед для визначення бухгалтерського фінансового результату господарської діяльності. Але не тільки. Вони знадобляться і для цілей податкового обліку. Платники податку на прибуток на підставі розрахованого фінрезультату визначають об'єкт обкладання цим податком. Платники ПДВ можуть скористатися цими даними при обґрунтуванні звичайної ціни готової продукції.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали