Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміна ціни на продукцію після отримання передоплати: як скласти РК

13.02.2020 760 0 0

ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях

У цій статті розглянемо таку ситуацію. Платник ПДВ отримав передоплату за певну кількість продукції і склав податкову накладну (далі – ПН) за ціною, указаною у договорі купівлі-продажу. Відвантаження продукції в рахунок передоплати здійснюється в декілька етапів, причому практично на кожну дату відвантаження змінюється ціна продукції згідно з додатковими угодами, укладеними до договору. Отримання доплати чи повернення коштів у зв’язку зі зміною ціни не передбачається, тобто зміниться кількість продукції, яка підлягає відвантаженню в рахунок передоплати. Розглянемо, як скласти розрахунок коригування (далі – РК) до ПН у такому випадку.

По-перше, складати РК на дату укладення додаткової угоди про зміну ціни на продукцію не потрібно – укладення такої угоди не є підставою для зміни податкових зобов’язань постачальника та податкового кредиту покупця. Подією, на яку виникають (змінюються) податкові зобов’язання та податковий кредит, є або отримання коштів, або відвантаження продукції (п. 187.1 ПК; ЗІР, категорія 101.15).

Таким чином, у нашій ситуації РК слід складати на дату відвантаження, а саме: скільки днів буде відвантажуватися продукція в рахунок отриманої передоплати, стільки ж РК слід оформити (звісно, якщо на дату відвантаження ціна буде змінюватися порівняно з наведеною у ПН).

По-друге, коригувати в РК треба ціну не всієї продукції, а лише тієї її частини, що відвантажується. Адже, як зазначено вище, за умовами договору ціна може змінюватися на кожну дату відвантаження.

По-третє, РК повинні бути нульовими, оскільки через зміну ціни змінюється і кількість відвантаженої продукції (доплата або повернення коштів у зв’язку зі зміною ціни не передбачено).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали