• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Використання застарілої продукції у власній діяльності

На що звернути увагу:

  • слід дотримуватися розумного балансу між економією і додатковими витратами, до яких може призвести використання застарілої продукції у своїй госпдіяльності;
  • використання застарілої продукції не в госпдіяльності чревате нарахуванням податкових зобов'язань із ПДВ.

Якщо продукцію не можна продати, то її можна використати на власному підприємстві. Наприклад, старими шпалерами можна обклеїти стіни складу або іншого допоміжного приміщення, а застарілий папір можна використати для виробництва блокнотів, касових стрічок або паперових блоків.

Якщо готова продукція використовуватиметься у власному виробництві (наприклад, раніше призначена для продажу, але папір, що «постарішав», або картон підуть на виготовлення блокнотів, пакетів або коробок), то цю продукцію потрібно перевести, наприклад, до складу матеріалів, за ціною її можливого використання. І хоча такі рекомендації надано в п. 2.13 Методрекомендацій № 2 для оприбуткування запасів, що надійшли на склад від забракованих виробів, поворотних відходів виробництва, а також ліквідації основних засобів, вони підійдуть і для нашої ситуації.

Вартість застарілої готової продукції списуватиметься на витрати залежно від напряму її використання: у складі адміністративних витрат (рахунок 92), витрат на збут (рахунок 93) або як частина загальновиробничих витрат (рахунок 91).

Використання застарілої продукції в госпдіяльності підприємства не призведе до коригування фінрезультату на різниці при визначенні об'єкта обкладення податком на прибуток.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали