Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Інвентаризація в сільському господарстві

18.09.2019 2646 0 5

Річна інвентаризація: організація, проведення, відображення результатів і відповідальність

Інвентаризація на підприємстві: наказ, положення, бухоблік, відповідальність

У консультації розглянемо особливості проведення річної інвентаризації на підприємствах агросектору, а саме строки та порядок проведення інвентаризації біологічних активів (далі – БА), сільськогосподарської продукції, незавершеного виробництва та сільгоспугідь.

Для проведення інвентаризації та оформлення її результатів на сільгосппідприємствах треба користуватися нормами загального «інвентаризаційного» документа – Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі - Положення № 879). Також для агропідприємств Мінагрополітики затвердило спеціальний документ з інвентаризації – Методрекомендації наведені у додатку до листа Мінагрополітики від 04.12.03 р. № 37-27-12/14023 (далі – Методрекомендації № 14023).

У Методрекомендаціях № 14023 визначено порядок, строки та документальне оформлення результатів інвентаризації з урахуванням специфіки сільгосппідприємств.

Зазначимо, що Положенням № 879 не затверджено типові форми документів, у яких фіксуються результати інвентаризації (інвентаризаційні описи, акти інвентаризації, звіряльні відомості). Проте такі форми наведено в додатках до Методрекомендацій № 14023 (див. табл. 1). Причому форми інвентаризаційних описів є не тільки для суто сільськогосподарських об’єктів інвентаризації (БА, сільгосппродукції тощо), а й для загальних об’єктів інвентаризації (основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, каси, розрахунків із дебіторами і кредиторами тощо).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали