• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Пальне та штрафи з 01.07.19 р. Частина 2. Штрафи за порушення порядку реєстрації акцизних накладних

13.05.2019 1157 0 0

Ліцензія на пальне: скільки коштує і які штрафи при її відсутності

Ця стаття буде корисною для всіх СГ – платників акцизного податку, що здійснюють господарські операції з пальним. У ній розглянуто штрафи за порушення порядку реєстрації акцизних накладних (далі – АН), а також проаналізовано та систематизовано граничні терміни реєстрації. Також див.: «Пальне та штрафи з 01.07.19 р. Частина перша. Штрафи за порушення обігу пального».

Оскільки штрафні санкції за порушення порядку реєстрації АН прямо пов’язані з дотриманням граничних термінів такої реєстрації, то спочатку проаналізуємо строки та дату, на яку потрібно скласти АН.

У п. 231.3 Податкового кодексу (далі – ПК) передбачено декілька дат, на які залежно від виду господарської операції потрібно або можна скласти АН.

Так, АН складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального чи в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального. Як бачимо, кожна реалізація пального, навіть часткова, призводить до необхідності складання АН.

Платникам дозволяється формувати АН за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є суб’єктом господарювання), розрахунки за які проводяться через касу / РРО або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне). Окремі обов’язкові реквізити АН, що ідентифікують отримувача пального, визначено в пп. «г» (код ЄДРПОУ або ІПН як того, хто реалізує пальне, так і отримувача) та пп. «ґ» (назва юридичної особи або ПІБ для фізичної особи) п. 231.1 ПК, не заповнюються.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали