• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фінансові інструменти МСФЗ

13.05.2019 1305 0 0

Бухоблік за П(С)БО та МСФЗ

Акценти цієї статті:

  • принципи первісної оцінки фінансових інструментів підприємствами, які застосовують МСФЗ;
  • визначення справедливої вартості фінансових активів і фінансових зо­бов'язань;
  • вимоги до первісної оцінки фінансових інструментів.

Ми продовжуємо говорити про облік фінансових інструментів згідно з МСФЗ. Як уже було сказано в першій частині публікації (див. «Фінансові інструменти: визначення та класифікація»), підприємствам потрібно буде провести аналіз своїх бізнес-моделей на предмет утримання фінансових активів.

Наприклад, для торговельних компаній це буде зробити досить просто, оскільки їх фінансові активи можуть обмежуватися торговельною дебіторською заборгованістю і депозитами в банках. Очевидно, що вони утримуються в цілях отримання грошових потоків, передбачених договором. А ось, наприклад, банки, інвестиційні компанії, що здійснюють вкладення в цінні папери, повинні будуть провести детальніший аналіз. Його мета – визначити тип використовуваної бізнес-моделі та розглянути умови, які можуть привести до купівлі-продажу фінансових активів.

Підприємство визнає фінансовий актив або фінансове зобов'язання у своєму звіті про фінансовий стан тоді і тільки тоді, коли стає стороною за договором, що визначає умови відповідного інструменту (пп. 3.1.1 МСФЗ 9).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали