• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фінансові інструменти МСФЗ

13.05.2019 641 0 0

Акценти цієї статті:

  • принципи первісної оцінки фінансових інструментів підприємствами, які застосовують МСФЗ;
  • визначення справедливої вартості фінансових активів і фінансових зо­бов'язань;
  • вимоги до первісної оцінки фінансових інструментів.

Ми продовжуємо говорити про облік фінансових інструментів згідно з МСФЗ. Як уже було сказано в першій частині публікації (див. «Фінансові інструменти: визначення та класифікація»), підприємствам потрібно буде провести аналіз своїх бізнес-моделей на предмет утримання фінансових активів.

Наприклад, для торговельних компаній це буде зробити досить просто, оскільки їх фінансові активи можуть обмежуватися торговельною дебіторською заборгованістю і депозитами в банках. Очевидно, що вони утримуються в цілях отримання грошових потоків, передбачених договором. А ось, наприклад, банки, інвестиційні компанії, що здійснюють вкладення в цінні папери, повинні будуть провести детальніший аналіз. Його мета – визначити тип використовуваної бізнес-моделі та розглянути умови, які можуть привести до купівлі-продажу фінансових активів.

Підприємство визнає фінансовий актив або фінансове зобов'язання у своєму звіті про фінансовий стан тоді і тільки тоді, коли стає стороною за договором, що визначає умови відповідного інструменту (пп. 3.1.1 МСФЗ 9).

Сенс цього формулювання легко зрозуміти на конкретних прикладах.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали