• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фінансові інструменти: визначення та класифікація

14.03.2019 657 0 0

Акценти цієї статті:

  • загальні принципи визнання фінансових інструментів підприємствами, які застосовують МСФЗ;
  • визначення фінансових активів і фінансових зобов'язань;
  • поняття, класифікація, відмінності фінансових інструментів.

Останніми роками розвиток світових фінансових ринків супроводжується цілком природним процесом появи нового виду фінансових операцій і цінних паперів.

Наприклад, спочатку торгівля товарами здійснювалася за бартером, потім з'явилася торгівля за готівку, потім розрахунки готівкою були замінені безготівковими розрахунками і нарешті з'явилася торгівля правами на постачання або купівлю ресурсу. Так, наприклад, сформувався ринок ще одних активів – договорів на купівлю або продаж товарів.

Облік багатьох подібних інструментів був винесений за межі балансу, і користувач фінансової інформації не мав можливості оцінити вплив цих договорів. Адже застосування фінансових інструментів у конкретній компанії може або принести надприбутки, або призвести до серйозних втрат.

Розробка міжнародних стандартів бухгалтерського обліку фінансових інструментів почалася ще в 1988 році і триває дотепер. На сьогодні ринок фінансових інструментів настільки різноманітний, що в міжнародній практиці обліку фінансових інструментів приділяється величезне значення, а стандарти, які регулюють їх облік і відображення у звітності, уважаються найскладнішими.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали