• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Доходи і витрати від роялті

12.11.2018 529 0 1

Усе про облік доходів і витрат

У консультації розглянемо особливості відображення роялті в бухгалтерському та податковому обліку.

Для цілей бухобліку роялті вважається будь-який платіж, отриманий як винагорода за користування або за надання права користування будь-яким авторським і суміжним правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми (далі – КП), інші записи на носіях інформації, відеоабо аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіоабо телемовлення, будь-яким патентом, зареєстрованим знаком на товари та послуги або торговельною маркою, дизайном, секретним кресленням, моделлю, формулою, процесом, правом на інформацію про промисловий, комерційний або науковий досвід (ноу-хау) (п. 4 П(С)БО 15).

Дохід від роялті визнається за принципом нарахування, згідно з економічним змістом відповідної угоди (п. 20 П(С)БО 15). При цьому отримувач роялті відображає нарахування платежу записом Дт 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» – Кт 719 «Інші доходи від операційної діяльності».

Якщо роялті отримано авансом, то сума платежу спочатку відображається записами Дт 31 «Рахунки в банках» – Кт 681 «Розрахунки за авансами одержаними», Дт 681 – Кт 69 «Доходи майбутніх періодів». Потім, у міру нарахування, сума роялті списується до складу доходу відповідного періоду проведенням Дт 69 – Кт 719.

Витрати на виплату роялті визнаються в обліку (п. 7 П(С)БО 16):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали